Mindszenty-verseny

A Csehimindszenti Mindszenty József Általános Iskola Mindszenty József szülőfalujában, Csehimindszenten 2022. március 22-én rendezte meg a bíboros, hercegprímás tiszteletére regionális emlékversenyét.


A megmérettetésen iskolánkat négyfős csapat képviselte, tagjai: Boross Huba Mátyás, Garamvölgyi Adrián, Károlyi Kamilla, Kovács Borbála. Előzetes feladatként Virág néni és a rajz szakkörösök egy tablót készítettek emlékezve arra, hogy Mindszenty József az Amerikai Egyesült Államok Budapesti Nagykövetségén eltöltött 15 éves “félrabság” után 1971-ben elhagyta Magyarországot. Kovács Borbála egy novellát alkotott a témában Ramóna néni segítségével. A csapat tagjainak megadott szakirodalom alapján kellett felkészülni Mindszenty József zalaegerszegi plébánosi tevékenységéből (lelkipásztori munka, templom- és iskolaépítés, karitatív munka). A szorgos tanulásnak szép eredménye lett, hiszen a versenyben iskolánk csapata 2. helyen végzett.


Nagy élményt jelentett, hogy a délután során lehetőség nyílt a bíboros szülőházának meglátogatására.
Sok szeretettel gratulálunk a szép eredményhez!

Fotó: Déri Péter