Tisztelet a forradalom hőseinek

Október 22-én, Jánosháza város központi rendezvényén iskolánk tanulói adtak ünnepi műsort az 1956-os forradalom tiszteletére. A megemlékezés helyszíne a kultúrház volt. Diákjaink telt ház előtt mutatták be A néma forradalom című műsorukat, melynek fő témája volt a keletnémet gimnazisták kiállása a magyar forradalom és szabadságharc mellett. Mindenkinek nagyon tetszett a színdarab, felső tagozatos diákjaink nagy beleéléssel adták elő. Az előadást énekkarunk remek szereplése színesítette. Köszönjük a gyerekeknek a színvonalas műsort, és köszönjük felkészítőiknek , Marika néninek és Ramóna néninek az áldozatos munkát.

A színdarab után iskolánk igazgatónője, Molnár Terézia mondta az ünnepi beszédet. Korabeli dokumentumok alapján felidézte a pesti srácok hősies viselkedését, kitartását, hazaszeretetét. Beszéde elismerést váltott ki a nézőtéren, nagy tapsot kapott.

A megemlékezés az 1956-os emlékműnél folytatódott a koszorúk elhelyezésével.

Csapó Éva

Fotó: Bödör Zsolt